Duyurular

Ufuk 2020’nin Yeni Web Sitesi Erişime Açıldı!

Değerli Araştırmacılarımız,

Ulusal koordinasyonu Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yapılan Avrupa Birliği (AB) UFUK 2020 Çerçeve Programı’nın Türkiye internet sayfası TÜBİTAK’ın çalışmaları kapsamında yenilendi. (www.ufuk2020.org.tr).

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, Avrupa Birliği (AB) Ufuk 2020 Çerçeve Programı ile yeni başarı hikayelerine imza atmak istediklerini, bu kapsamda yeni bir internet sitesi hazırlayarak erişime açtıklarını belirterek, "TÜBİTAK olarak ulusal programlardaki başvuru ve değerlendirme süreçlerinin Ufuk 2020 Programı ile uyumlaştırılması çalışmalarına hız kazandırdık" dedi.

Sitenin sadece iş birliği hedefiyle değil, ülkelerin hangi konularda faaliyet gösterdiği ve başarılı olduğu potansiyel alanlar hakkında bilgi almak için bile ziyaret edebileceğine değinen Prof. Ergin, "Herkesi, 80 milyar avroluk fonuyla, dünyanın en büyük bütçeli araştırma ve inovasyon programı olan AB Ufuk 2020 Çerçeve Programı'nın yeni internet sitesi www.ufuk2020.org.tr 'yi ziyarete ve üye olmaya davet ediyoruz. Ayrıca Facebook sayfamızı beğenenler ve Twitter'da Ufuk 2020'yi takip edenler faaliyetlerimiz hakkındaki güncel bilgilere de erişebilirler" dedi.

Yenilen internet sayfasına erişim için: www.ufuk2020.org.tr