Duyurular

Teksmer Projesi Kapanış Toplantısı

Değerli Sektör Üyeleri ve Değerli Akademisyenler,

Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi (Teksmer), İzmir Kalkınma Ajansı’nın finansal desteği ile Ege İhracatçı Birlikleri ve Dokuz Eylül Üniversitesi ortaklığında 10 Kasım 2014 tarihinde kurulmuş olup, faaliyetlerine devam etmektedir.
Proje kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesinde “Teknik Tekstiller” alanında çalışmakta olan bir Araştırma ve Uygulama Merkezinin kurulumu gerçekleştirilmiştir. Söz konusu Merkez temel olarak Türkiye’nin geleneksel tekstilden katma değeri yüksek olan teknik tekstiller alanına geçilmesine destek olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda merkez bünyesinde teknik tekstillere yönelik test, analiz ve Ar-Ge faaliyetleri yürütülmekte, Üniversite-Sanayi işbirliği ile araştırma projeleri geliştirilmektedir.
10 Mayıs 2017 tarihi itibari ile İzmir Kalkınma Ajansı’nın finansal desteğinin sonlanması ile birlikte Teksmer’in laboratuvar altyapısı tamamlanmış olacak ve ayrı tüzel kişiliği bulunan kurumsal bir yapı olarak faaliyetlerine devam edecektir.
Ülkemiz tekstil sektörünün daha katma değerli üretim yapmasına katkı sağlayacağına inandığımız projemiz kapsamında yürütülen faaliyetlerin ve etkilerinin paylaşılacağı kapanış toplantısı 8 Mayıs 2017 Pazartesi günü 12.30 – 14.30 saatleri arasında EİB hizmet binasında gerçekleştirilecek olup toplantı programı detayları ve kayıt linki aşağıda sunulmaktadır.
Bilgilerinize sunulur.

İ. Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter


Etkinliğe Katılım İçin Lütfen Tıklayınız.

TOPLANTI PROGRAMI

12.30 – 13.30 Açık Büfe Öğle Yemeği & Networking
13.30 – 14.00 Toplantı Açılış Konuşmaları

Erol AYYILDIZ

İzmir Valisi*

Sabri ÜNLÜTÜRK
Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı

Prof. Dr. Adnan KASMAN
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü

14.00 – 14.30 Teksmer Projesi Kapsamında Yürütülen Faaliyetler

Dr. Devrim GÖKTAŞ BAŞER

Teksmer Koordinatörü
*: Katılım teyidi beklenmektedir