Duyurular

İzmir İnovasyonu Ödüllendiriyor, Heyecan Başlıyor!..

İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin (İGİD) üniversiteler, kamu ve meslek kuruşlarının katkıları ile düzenlediği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışmasının üçüncüsü başladı. 27 Nisan 2015’e kadar başvurulabilecek yarışmada İnovatif Fikir, İnovatif Ürün ve Kent için İnovasyon kategorileri var.

 

İZKA-İzmir Kalkınma Ajansı’nın destekleyicileri arasında bulunduğu yarışma ile İzmir’de inovasyona yönelik farkındalığı geliştirmek, ekonominin tüm üreten aktörlerinin dikkatini bu konuya çekmek ve Ar-Ge ve inovasyona yönelik çalışmaları özendirmek amaçlanıyor.

İZKA koordinasyonunda hazırlanan İzmir Bölgesel Yenilik Stratejisi’nin işaret ettiği önemli ihtiyaçlardan birisi olan İzmir’de inovasyon konusunda farkındalığı geliştirecek bu yarışma İGİD önderliğinde çok sayıda kurum ve kuruluşun katkısı ile düzenleniyor. Yarışmada çıkan iyi fikirler ve uygulama örnekleri ile inovasyonun daha çok KOBİ’nin öncelikleri arasına girmesi, bu konuya odaklanacak hedeflerin oluşturulması ve İzmir’de teknoloji ve yenilik ekosisteminin geliştirilmesi sağlanacak.

 

‘ İnovatif Fikir’, ‘İnovatif Ürün’ ile ‘Kent İçin İnovasyon’ kategorilerinde yapılacak İzmir III. İnovasyon Ödülleri Yarışması’na başvuru süreci başlamış olup müracaat etmek isteyenler başvurularını http://www.inovasyonodulleri.com üzerinden yapabilirler.

 

2015 İnovasyon Ödülleri kapsamında, ekonomi ve bilim dünyasının tanınmış isimlerinden oluşan jürinin seçeceği en yaratıcı projelere üç kategoride toplam 11 ödül verilecektir. Yarışmaya ilişkin detaylı bilgi yarışma internet sayfasından (www.inovasyonodulleri.com) alınabilir.

 

İzmir III. İnovasyon Ödülleri Yarışma Takvimi:
• 11 Mart 2015, Başvuru kabul başlangıcı
• 27 Nisan 2015, Son başvuru günü
• 21 Mayıs 2015 Ödül Töreni-Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, Büyük Salon
• 13 Haziran 2015 Melek Yatırımcı ve Dereceye Giren Yarışmacıların buluşması