Duyurular

Future Readiness Workshop

Amerika’nın en büyük ve saygın Bilim Parklarından biri olan Research Triangle Park’ta kurulan Ecoland Araştırma ve Eğitim enstitüsü (ELİ) (http://www.ecolandinstitute.org ) geleceğin bilgi toplumları için gerekli yaşam alanları ve kritik sistemler üzerine çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

 Ana hedeflerini, insan gelişimi, etkinliği ve sağlığı, doğanın korunması ve teknolojinin insan ve doğa için en uygun bir şekilde kullanılması olarak belirleyen Ecoland Araştırma ve Eğitim Enstitüsü tüm bu faaliyetlerini gerçekleştirirken ulusal ve uluslar arası işbirliğini sürdürüyorlar.

Dokuz Eylül Üniversitesi ile yapılan iş birliği kapsamında da üniversitemizin farklı disiplinlerinden 20 öğrenciyi bir araya getireceğiz ve konu anlatımı, atölyeler ve vaka çalışmalarından oluşan bir eğitim düzenleyeceğiz.  Kritik düşünme, tasarım, futurism ve enformatik temalarını içeren yeni eğitim yöntemleri ve alanları üzerine ortak çalışmalar yapacak farklı disiplinlerden ilgili 20 katılımcıyı arıyoruz.

Seçilecek kişilerin İzmir 2.0 projesinin (teknoloji tabanlı değişim/dönüşüm odaklı proje) çekirdek kadrosunu oluşturması ve alacakları eğitimi(mindsetting) İzmir için kullanmak üzere özümsemeleri beklenmektedir.

Alanında 30 yılı geçkin deneyime sahip Amerikalı girişimci ve mentorlerin vereceği eğitimde, katılımcılar küresel rekabetin hissedildiği kaotik bir çevrede başarı olasılığının nasıl arttırılabilineceğini öğrenecekler.

Bununla birlikte;

-Kaos durumlarında kontrol denetimi;

-Eleştirel düşünme yoluyla derinlik sağlama,

-Fikirleri objektif bir şekilde değerlendirme;

-Hızlı bir şekilde en iyi seçimi yapabilme,

-Sürdürülebilir, esnek ve tekrarlanabilir sonuçlar uygulama gibi konularda da derinlemesine tartışma imkânı bulacaklar.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin lisans, lisansüstü tüm öğrencilerine açık olan başvurular 9 Eylül 2015 tarihine kadar sürecektir. İngilizce doldurma zorunluluğu olan başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız: http://goo.gl/forms/3oBZrw7Q47

Program hakkında detaylı bilgi almak için bize detto@deu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.